echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Cztery nowoczesne oczyszczacze powietrza trafiły do sosnowieckich przedszkoli. To efekt konkursu i plebiscytu organizowanego przez Tauron.

W Przedszkolu Miejskim nr 47 przy ul. Piłsudskiego 92 w Sosnowcu pojawił się pierwszy oczyszczacz powietrza, który miasto otrzymało dzięki głosom mieszkańców w plebiscycie towarzyszącym „Konkursowi z klimatem” organizowanym przez Tauron.

– Gdyby nie głosy mieszkańców, przedszkola nie dostałyby specjalnych oczyszczaczy. Postawa sosnowiczan świadczy o tym, że jakość powietrza, środowiska, w którym na co dzień funkcjonują, nie jest im obojętna. To cieszy – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Świadczy o tym także zainteresowanie wymianą pieców na bardziej ekologiczne. W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku zwiększyliśmy dotację na ten cel z 500 tys. zł na 2,3 mln złotych – dodaje.

„Konkurs z klimatem” oraz towarzyszący mu plebiscyt dla gmin były jednym z elementów programu „Oddychaj Powietrzem” realizowanego przez Tauron. Celem przedsięwzięcia było zwiększanie wiedzy na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza i sposobów ochrony środowiska.

Konkurs miał 13 tygodniowych rund. Każdy uczestnik mógł zgłosić aż 13 pomysłów na to, jak dbać o czyste powietrze. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała te najciekawsze, a do ich autorów trafiły nagrody – czujniki czadu. W puli konkursu do rozdania było łącznie 5400 takich urządzeń.

Oczyszczacze powietrza Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Oczyszczacze powietrza Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

Do Sosnowca trafił właśnie pierwszy z czterech, wartych ok. 2,5 tys. zł brutto, czujników czadu. Pozostałe trafią do: Przedszkola Miejskiego nr 12 przy ul. Mościckiego, Przedszkola Miejskiego nr 15 przy ul. Kilińskiego oraz do Przedszkola Miejskiego nr 30 przy ul. Urbanowicz.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);