Do kolejnych zagłębiowskich placówek oświatowych trafiły oczyszczacze powietrza. Wszystko z troski o najmłodszych, by mieli oni zdrowe i czystsze powietrze.

Troska o jakość powietrza w jakim przebywają dzieci stała się w ostatnim czasie tematem dyskusji wielu włodarzy miast. Nie inaczej jest w zagłębiowskich miastach. Dbając o zdrowie naszych pociech coraz więcej placówek decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza.

Eliminacje wirusów, roztoczy, bakterii oraz przede wszystkim szkodliwych pyłów zawieszonych w żłobkach, przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach na terenie Będzina mają wspomóc zakupione oczyszczacze powietrza. Łącznie, na terenie miasta, znajdują się 83 urządzenia.

Co ważne, oczyszczacze powietrza, które pojawiły się w będzińskich placówkach służą nie tylko do walki ze smogiem, ale także do unieszkodliwiania pyłów, kurzu, alergenów, czy bakterii. Umieszczone zostały w pomieszczeniach, w których prowadzone są zajęcia z dziećmi.

Oczyszczacze powietrza w Będzinie - fot. UM Będzin
Oczyszczacze powietrza w Będzinie – fot. UM Będzin

Najmłodsi są najbardziej narażeni nie tylko na choroby, ale też skutki zanieczyszczenia powietrza, bo ich układ odpornościowy dopiero się rozwija. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im wysoką jakość powietrza, w którym na co dzień funkcjonują.

– Mam nadzieję, że zakupione urządzenia pomogą chronić zdrowie i dobre samopoczucie najmłodszych mieszkańców naszego miasta – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Koszt zakupu oczyszczaczy to blisko 80 tys. złotych. Ich praca z pewnością poprawi zdrowie dzieci poprzez ograniczenie skutków smogu, szczególnie dokuczliwego w okresie zimowym.

Czystszym powietrzem oddychać będą mogli także najmłodsi dąbrowianie. O stan jakości powietrza we wszystkich salach dąbrowskiego żłobka oraz jego filiach zadba 11 nowoczesnych oczyszczaczy powietrza, które dyrekcji placówki przekazał wiceprezydent Damian Rutkowski. Pozwolą one ograniczyć wpływ zanieczyszczenia powietrza na najmłodszych.

Oczyszczacze powietrza w Dąbrowie Górniczej - fot. UM Dąbrowa Górnicza
Oczyszczacze powietrza w Dąbrowie Górniczej – fot. UM Dąbrowa Górnicza

To kolejne miasta po Sosnowcu, Czeladzi i Wojkowicach miasta w których zdecydowano się na zakup oczyszczaczy powietrza do żłobków. Systematycznie, ich liczba ma się powiększać i obejmować nie tylko żłobki, ale także przedszkola i szkoły.