Placówki oświatowe z Dąbrowy Górniczej wzbogaciły się o 70 nowych oczyszczaczy powietrza. Wszystko za sprawą darowizny, którą firma SK Hi-Tech Battery Materials Poland przekazała dąbrowskiej Fundacji Godne Życie. Sprzęt trafił do 52 różnych szkół i przedszkoli.

Darowizna w wysokości 100 tys. zł trafiła do Fundacji Godne Życie pod koniec ubiegłego roku. – Darowaną kwotę fundacja, zgodnie z życzeniem firmy SK Hi-Tech Battery Materials Poland, przeznaczyła na zakup oczyszczaczy powietrza o łącznej wartości 91 tys. zł, które trafiły do 70 sal szkolnych i przedszkolnych w każdej dzielnicy miasta. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na realizację ekologicznego programu edukacyjnego wśród najmłodszych mieszkańców miasta, aby podnieść świadomość w zakresie ochrony środowiska, w szczególności zanieczyszczenia powietrza – przekazała Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta dąbrowskiego magistratu.

Oczyszczacze powietrza dla dąbrowskich szkół i przedszkoli

To już druga tego typu inicjatywa koreańskiego inwestora. Pierwsze 70 oczyszczaczy powietrza trafiło do dąbrowskich przedszkoli na początku 2020 roku. SK Hi-Tech Battery Materials Poland przekazało łącznie 200 tysięcy złotych na sprzęt filtrujący powietrze z zanieczyszczeń oraz edukację dotyczącą zanieczyszczenia powietrza.

SK ie Technology jest firmą, która produkuje separatory, stanowiące kluczowy element akumulatorów litowo-jonowych. W Polsce firma jest zarejestrowana od stycznia 2019 roku i prowadzi działalność pod szyldem SK Hi-Tech Battery Materials Poland. Spółka ogłosiła ostatnio kolejne inwestycje w Dąbrowie Górniczej, opiewające na około 7 mld zł oraz utworzenie 1600 nowych miejsc pracy do 2024 roku. Po uruchomieniu produkcji firma planuje dalszą realizację programów wspierania lokalnych społeczności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koreańczycy zbudują swoją największą na świecie fabrykę w Dąbrowie Górniczej