We wtorek, 17 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych zarażeniach koronawirusem w województwie śląskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 28 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

– W szpitalu w Częstochowie przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się koronawirusem od osoby z najbliższego otoczenia. Stan dziecka jest dobry, w kwarantannie są wszyscy, którzy mieli z nim kontakt. W szpitalu w Tychach, w stanie dobrym, przebywa mężczyzna w sile wieku, który także zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. – W izolacji domowej z kolei przebywa starszy mężczyzna, który powrócił w Austrii. Zgodnie z procedurami został objęty kwarantanną przez służby sanitarne, a gdy wystąpiły objawy, udał się do szpitala w Tychach. Lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż stan zdrowia pozwala na to, aby mężczyzna leczył się w domu – dodaje.

Pacjenci są w stanie stabilnym. W całym województwie śląskim potwierdzono 21 przypadków zarażenia koronawirusem.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 205 osób chorych na COVID-19 (21 w województwie śląskim), w tym 5 zgonów [stan na 17 marca, na godz. 9.00].

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here