Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Męskiego Grania. Zachęcają do zostania w domu

1
542

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej włączyli się do akcji #zostajewdomu i na odległość nagrali cover piosenki Męskiego Grania. Uczniów zespołu Happy Choir wspomógł Kasjan Cieśla, półfinalista The Voice of Poland.

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sieje postrach niemalże na całym świecie. W Polsce również. Sytuacja w kraju jest naprawdę trudna. Szkoły, teatry, kina oraz galerie handlowe są zamknięte. W mediach społecznościowych trwa akcja #zostajewdomu.

Do akcji dołączył m.in. zespół Happy Choir, złożony z uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej, którzy nagrali cover piosenki Męskiego Grania.

Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, jak istotne jest obecnie wzięcie odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych. W jeden dzień udało nam się z własnych domów nagrać na nowo teledysk promujący inicjatywę. Bazę do niego stanowi dźwięk coveru, który nagraliśmy wspólnie w czerwcu 2018 roku. W naszej pierwszej wersji Ci sami uczniowie z radością śpiewają chodząc po ulicach miasta. Teraz tekst refrenu utworu „Początek” nabrał dla nas zupełnie nowego znaczenia – wyjaśnia Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekunka uczniów.

PRZECZYTAJ: Uczniowie nagrali cover utworu Męskiego Grania

Inicjatywę uczniów wsparli rodzice, rodzeństwo, a także nauczyciele i absolwenci dąbrowskiej szkoły. Wśród nich znalazł się Kasjan Cieśla, półfinalista tegorocznej edycji The Voice of Poland.

– Nasi młodzi wokaliści pokazują swoim działaniem nie tylko to, że można w domu spędzać czas, ale przede wszystkim, że można być razem w działaniu online! Jestem ich nauczycielem i doskonale wiem, że zostając w domach muszą obecnie mierzyć się ze stresem i obawiam o zdrowie swoich bliskich – podkreśla Aleksandra Jabłońska-Błokowska.

PRZECZYTAJ: Nagrali utwór „101 lat polskiej muzyki na 101 lat niepodległości”

Teledysk do utworu powstał na odległość. – Ten domowy teledysk jest dowodem, że szkoła nie kończy się w jej budynku. Ogromnie pragniemy, żeby nasza idea dotarła do jak najszerszego grona odbiorców – tych młodych, aby czuli istotę pozostania w domu, tych starszych – aby wiedzieli, że wspólnie chcemy się o nich troszczyć, do szkół – aby uwierzyły w moc edukacji na odległość – podsumowuje opiekunka zespołu.