Długo wyczekiwane przez kierowców rondo stanie się faktem. Na skrzyżowaniu ulicy Będzińskiej ze zjazdami i wjazdami na DK94 w Sosnowcu zostanie wprowadzony ruch okrężny.

Ruch okrężny w tym miejscu zostanie wprowadzony przy okazji wartych 2,3 mln zł prac remontowych na zjazdach i wjazdach z DK94. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem z nowej organizacji ruchu będzie można skorzystać już za 3 miesiące.

Kierowcy o zmianę organizacji ruchu zabiegają już od kilku lat. Ich zdaniem w miejscu tym dochodzi do licznych wypadków i kolizji. Od początku problemem były jednak “wysepki”, a urzędnicy musieli także przeprowadzić reorganizację w taki sposób, aby nie ingerować w projekt ostatniego remontu.

– Omawiane skrzyżowanie należy do jednych z najbezpieczniejszych w Sosnowcu – według danych policji w 2015 r. doszło na nim do 90 wypadków, a w 2016 r. do 72 – podkreśla Wojciech Nitwinko, sosnowiecki radny.

Wprowadzona zmiana ma nie tylko przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale poprawi także płynność ruchu. Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego skrzyżowanie to w znacznym stopniu się korkuje, a włączenie się do ruchu w ul. Będzińską stanowi sporą trudność dla kierujących.