Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko organizuje w sobotę 16 września swoje 58. urodziny. Z tej okazji nie zabraknie wielu atrakcji.

Śląskie Wesołe Miasteczko, będące nieodłączną częścią Parku Śląskiego, przez ponad pół wieku zapewnia radość i rozrywkę młodszym i starszym fanom karuzel, czy rollercoasterów.

Budowa obiektu ruszyła 1956 roku, zaś oficjalne otwarcie miało miejsce 12 września 1959 roku. W latach swojej największej świetności chorzowski park rozrywki był jedynym w Polsce i jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Tylko do 1973 roku odwiedziło go 15 milionów osób!

W tym miesiącu mija 58 lat od otwarcia Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Z tej okazji najstarszy park rozrywki w Polsce, który od tego sezonu działa, jako park tematyczny pod nazwą Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, organizuje wyjątkowe urodzinowe wydarzenie.

Już w najbliższą sobotę, 16 września od godz. 10:00 na gości Legendii czeka moc atrakcji, w tym m.in.: urodzinowy poczęstunek, spotkanie z magicznymi postaciami, urodzinowa fotobudka w strefie wejścia, ponad 1000 upominków, takich jak: bilety sezonowe 2018, wejściówki do Legendii i słowackiej Tatralandii, gadżety, a także samochód Infiniti z pełnym bakiem na weekend.

– Już 16 września zapraszamy fanów Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka do świętowania naszych urodzin. Na naszych gości czekać będzie oczywiście urodzinowy poczęstunek wydawany przez animatorów, postacie parku – Lecha i Szeptunkę – oraz bohaterów Gildii Łowców Potworów, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w naszej fotobudce. To jednak nie wszystko – mówi Beata Markiewicz, brand manager Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.