Popularny sosnowiecki park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym zmienia się na lepsze. Wkrótce powstaną tu nowe atrakcje dla mieszkańców.

W parku, w ramach budżetu obywatelskiego, powstanie tężnia solankowa. Ale to nie koniec atrakcji, które czekają na mieszkańców. Wkrótce powstanie także park linowy. Za inwestycję odpowiada firma Adagon, która zajmie się inwestycją w Kazimierzu jak również w Zagórzu (ul. Kępy), gdzie posadowiona zostanie druga tężnia.

Zwycięski projekt z VI edycji budżetu obywatelskiego uzyskał w głosowaniu aż 2599 głosów mieszkańców z terenu całego miasta. Głównym założeniem inwestycji jest budowa nowego obiektu składającego się między innymi z tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem. Dodatkowym atutem jest stworzenie w parku im. Jacka Kuronia bezasekuracyjnego parku linowego oraz montaż trampolin ziemnych.

W I etapie powstanie tężnia, a wraz z nią zostanie odmalowana i odrestaurowana doskonale znana figura rybki. II etap to budowa parku linowego w sąsiedztwie skateparku. Park będzie się składał z 10 atrakcji linowych. III etap to budowa trampolin zimnych w ogrodzie jordanowskim.

Koszt tężni i parku linowego w Kazimierzu to 968 tys. złotych.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

    • Na takiej inwestycji nie można zbić kokosów jak na budowie stadionu, czy „szybkiego tramwaju”
      Tramwaje Śląskie to firma /jak i szpitale choćby/ nastawiona na zysk, więc nie po to byś miał dobrze jako pasażer, czy pacjent… ale ważne, że już o tym kumasz.

  1. Dzielnica Kazimierz będzie zamierać lub wymierać jak kto woli.
    Malowanie trawy w stylu Park kuronia i podobne atrakcje już nie skuszą nowych mieszkańców. Jest po prostu daleko od cywilizacji. Ci, co jeszcze mieszkają, z biegiem lat wymrą, nowi się nie pojawią.
    Cóż taki los.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here