Władze Zawiercia zakupiły 34 laptopy, aby uczniowie mogli korzystać ze zdalnie prowadzonych zajęć. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących uczniów.

Do miasta trafiły 34 laptopy dla uczniów zawierciańskich szkół podstawowych. Pieniądze udało się pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Sprzęt dotarł już do Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół.

Komputery trafią teraz do najbardziej potrzebujących uczniów. Gdy obowiązuje stan epidemii, będą mogli uczyć się z domów.

– Do każdej z placówek trafią po trzy laptopy. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawierciu otrzyma jeden więcej ze względu na największą liczbę uczniów. Dyrektorzy będą już decydować o tym, którym uczniom laptopy są najbardziej potrzebne – podkreśla Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Przypomnijmy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uczniowie od kilku tygodni mają obowiązek nauki zdalnej. Nauczyciele przez internet mają realizować z uczniami podstawę programową. Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone zostało do 26 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE:

Samorząd pomaga w zdalnym nauczaniu. Uczniowie otrzymali niezbędny sprzęt