Nie żyje policjant z Sosnowca aspirant Stanisław Winiarski. 43-letni funkcjonariusz chorował na COVID-19, który przeszedł bardzo ciężko.

Stanisław Winiarski był policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Zmarł 11 kwietnia po ciężkiej walce z COVID-19. Miał 43 lata.

Odszedł od nas po ciężkiej walce z COVID-19. Osierocił dwoje dzieci w wieku 15 i 3 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół, a także nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia – informuje sosnowiecka policja.

Aspirant Stanisław Winiarski był policjantem od maja 2008 roku. Początkowo pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Myszkowie, gdzie pracował w wydziale prewencji, a następnie w wydziale kryminalnym. W marcu 2019 roku rozpoczął służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

– Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ciepły, niemal zawsze szeroko uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie. Zawsze odpowiadający na prośby o pomoc i wsparcie, otwarty na potrzeby innych, niezawodny towarzysz codziennych zadań – wspominają policjanci.