Sosnowieccy policjanci zatrzymali i doprowadzili przed oblicze sądu 22-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Pomimo że został już wcześniej objęty zakazem kontaktowania i zbliżania się do kobiety, przyszedł do jej mieszkania i dotkliwie pobił.

W marcu sosnowieccy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury  22-letniego mieszkańca dzielnicy Pogoń. Stało się to po tym, jak młoda kobieta poinformowała, że partner znęca się nad nią. Policjanci potwierdzili, że w mieszkaniu dochodziło do znęcania psychicznego i fizycznego.

Po zebraniu materiału dowodowego przez prokuraturę, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad swoją konkubiną. W efekcie sąd zakazał mu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Zakaz zbliżania nie wystarczył, oprawca wrócił i skatował kobietę

22-latek zlekceważył zakaz i miesiąc później znów pojawił się w mieszkaniu byłej partnerki. Kobieta została brutalnie pobita — miała połamane żebra, rękę i pęknięty kręgosłup. Policjanci zatrzymali oprawcę i doprowadzili do prokuratury, a następnie przed oblicze sądu.

Mężczyzna usłyszał kolejny zarzut znęcania, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu 5 lat więzienia.