Sosnowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania zgwałcenia, do którego doszło w dniu 15.01.2022 roku w Sosnowcu, w dzielnicy Pogoń.

Sprawca w tym czasie usiłował zgwałcić pokrzywdzoną, jednak nie osiągnął swojego celu z uwagi na gwałtowną reakcję psa pokrzywdzonej, w wyniku której się spłoszył i uciekł.

W toku postępowania stworzony został portret pamięciowy napastnika, który Policja opublikowała wraz z prośbą o pomoc w ustaleniu danych personalnych sprawcy tego wydarzenia.

Sosnowiec, sprawca usiłowania gwałtu
                     Rysopis sprawcy usiłowania gwałtu – fot. Śląska Policja

Poszukiwany mężczyzna z wyglądu ma ok. 25-30 lat, jest szczupły i mierzy ok. 190 cm wzrostu. Posiada owalne kształty twarzy, piwne oczy oraz długi nos. Charakterystycznym elementem może być znamię lub tatuaż pod jednym okiem.

Osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 8521280 lub z Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem 47 8521200 lub 47 8521255.