Policjanci z Jaworzna, po bezpośrednim pościgu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który po przekroczeniu prędkości nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał na swoim koncie kilka przewinień.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 sierpnia, w dzielnicy Niedzieliska. Policjanci wydziału ruchu drogowego, prowadzący pomiar prędkości zauważyli na ul. Szczakowskiej, samochód marki VW, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kiedy jeden z policjantów wszedł na jezdnię i próbował zatrzymać kierowcę, ten ominął policjanta i zaczął uciekać, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego jaworznickiej policji i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pościg.

Kierowca VW nie reagował na sygnały mundurowych i kontynuował jazdę, poruszając się ul. Szczakowską w kierunku ul. Chropaczówka. Po pewnym czasie kierowca porzucił pojazd i dalej wraz z pasażerem uciekał pieszo. Policjanci rozpoczęli pościg pieszy.

Po zatrzymaniu mężczyzn okazało się, iż kierujący prowadził pojazd pomimo braku uprawnień, ponadto był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Natomiast pasażer pojazdu okazał się osobą poszukiwaną celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Kierującemu za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.