Urząd Miejski w Jaworznie poinformował, że jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Nie miał on bezpośredniego kontaktu z petentami.

Jak informuje urząd, pracownik u którego potwierdzono koronawirusa pracuje w dziale, który nie obsługuje bezpośrednio klientów urzędu. Przeprowadzone zostały wszystkie działania mające na celu wyeliminowanie ewentualnych innych zakażeń, a osoby mające bliski kontakt z zakażoną osobą zostały oddelegowane do pracy zdalnej.

– W dniu, w którym pracownik zaobserwował u siebie objawy, nie było go w pracy – mówi Artur Dzikowski, naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr. – Osoby, które pracowały wcześniej w jednym pokoju od razu zostały skierowane na pracę zdalną z poleceniem obserwacji wystąpienia ewentualnych objawów, a pozostali pracownicy zostali podzieleni na grupy i pracują osobno w różnych godzinach w ciągu dnia – dodaje.

Pomieszczenia zostały zdezynfekowane zgodnie z wymaganymi procedurami. Wprowadzono również zmiany w obiegu korespondencji, a pracownicy stosują dodatkowe środki ochrony osobistej. Urząd Miejski w Jaworznie jest w stałym kontakcie z jaworznickim sanepidem, wypełniając zalecenia tej instytucji.

Do niedzieli, 16 sierpnia, na terenie Jaworzno potwierdzono 56 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano jeden zgon.