Urząd Miejski w Jaworznie poinformował, że jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Nie miał on bezpośredniego kontaktu z petentami.

Jak informuje urząd, pracownik u którego potwierdzono koronawirusa pracuje w dziale, który nie obsługuje bezpośrednio klientów urzędu. Przeprowadzone zostały wszystkie działania mające na celu wyeliminowanie ewentualnych innych zakażeń, a osoby mające bliski kontakt z zakażoną osobą zostały oddelegowane do pracy zdalnej.

– W dniu, w którym pracownik zaobserwował u siebie objawy, nie było go w pracy – mówi Artur Dzikowski, naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr. – Osoby, które pracowały wcześniej w jednym pokoju od razu zostały skierowane na pracę zdalną z poleceniem obserwacji wystąpienia ewentualnych objawów, a pozostali pracownicy zostali podzieleni na grupy i pracują osobno w różnych godzinach w ciągu dnia – dodaje.

Pomieszczenia zostały zdezynfekowane zgodnie z wymaganymi procedurami. Wprowadzono również zmiany w obiegu korespondencji, a pracownicy stosują dodatkowe środki ochrony osobistej. Urząd Miejski w Jaworznie jest w stałym kontakcie z jaworznickim sanepidem, wypełniając zalecenia tej instytucji.

Do niedzieli, 16 sierpnia, na terenie Jaworzno potwierdzono 56 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano jeden zgon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here