Wojkowiccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Chorzowa, który jest podejrzany o kradzież elektronarzędzi o wartości blisko 9 tysięcy złotych. Policjanci w domu chorzowianina oprócz skradzionych przedmiotów znaleźli również narkotyki.

Policjanci z wojkowickiej jednostki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży elektronarzędzi z jednego z budynków na terenie Sarnowa, w którym odbywały się prace remontowe. Właściciel firmy poinformował mundurowych o kradzieży budowlanego sprzętu o łącznej wartości blisko 9 tysięcy złotych.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji mundurowi przeszli do działania. Dzięki szybkiej reakcji udało im się ustalić sprawcę. Zabezpieczony materiał dowodowy oraz wykonana praca operacyjna zaprowadziła policjantów do 43-letniego mieszkańca Chorzowa, który jak się okazało, jest pracownikiem firmy świadczącej usługi budowlane w budynku, gdzie doszło do kradzieży.

Policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli narzędzia, które zostały skradzione. Mundurowym udało się odzyskać przedmioty o wartości około 3 tysięcy złotych. W mieszkaniu chorzowianina oprócz skradzionych elektronarzędzi kryminalni zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Podejrzany usłyszał zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi oraz za kradzież z włamaniem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.