Sosnowiec wyda ponad 500 tys. złotych na modernizację miejskiego monitoringu. Dzięki temu kamery zajrzą w kolejne miejsca, co pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa w mieście.

Monitoring miejski w Sosnowcu przejdzie gruntowną modernizację. Stała konserwacja wykorzystywanego na co dzień sprzętu pozwala na lepsze wykorzystanie uchwyconych okiem kamery zdarzeń.

W ramach inwestycji wymienione zostaną kamery w ścisłym centrum miasta, a oprócz tego monitoring zostanie rozszerzony o kilka nowych miejsc. Warta 540 tys. złotych modernizacja powinna zakończyć się na początku grudnia.

Podczas prowadzonych prac wymienione zostaną kamery przy ul. Modrzejowskiej 1a (Centrum Monitoringu – na tarasie budynku), ul. Kilińskiego 32 (na słupie), ul. Zwycięstwa 12 (słup w rejonie budynku), ul. Zwycięstwa 1 (elewacja budynku), ul. Małachowskiego 10 (elewacja budynku), ul. Dęblińskiej 1 (elewacja budynku), ul. Kilińskiego 39 (słup w rejonie Cerkwi), ul. Małachowskiego 20 (Elewacja budynku), budynku Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu (ul. Piłsudskiego 2) oraz na pasażu handlowo-usługowym przy ul. Warszawskiej 3 (wysięgnik w rejonie schodów, przy wejściu od ulicy Warszawskiej oraz na wysokości dworca PKP), pasażu handlowo-usługowym przy ul. Warszawska 3 (wejście od ul. Warszawska), a także na skrzyżowaniu ulic Modrzejowskiej i Targowej oraz na tarasie budynku ul. Warszawska 3 („Timken”).

W kilku miejscach pojawią się dodatkowe kamery (Plac Stulecia-Iglica, parking przed Urzędem Miejskim, wyjście z dworca na ul. Kilińskiego). – Zamówiliśmy również trzy mobilne kamery, które w razie potrzeby będziemy przenosić. Będziemy je mogli wykorzystywać na przykład przy monitoringu miejskich imprez, koncertów, jak również przy tropieniu osób, które zaśmiecają nasze miasto wywożąc odpady budowlane na tereny zielone – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.