22-letni Iwan Wasyl to kolejny zawodnik, który dołącza do MKS Dąbrowa Górnicza. Dla tego młodego zawodnika będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mierzący 195 cm Iwan Wasyl, który gra na pozycji skrzydłowego, indywidualnie ma za sobą bardzo udany sezon spędzony w pierwszoligowym zespole AZS AGH Kraków. Notował średnio 12,4 punktu i 3,2 zbiórki na mecz. Trafiał solidne 42 procent rzutów zza łuku. Jego dobra gra nie uchroniła zespołu od spadku do niższej ligi. On sam zebrał jednak bardzo dobre opinie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS Dąbrowa Górnicza (@mks_dg)

– Szukałem młodego, ambitnego zawodnika o dużym atletyzmie. Znam się bardzo dobrze z trenerem krakowskiego zespołu Wojciechem Bychawskim i w rozmowie zasugerował, że Iwan chciałaby spróbować swoich sił w ekstraklasie – mówi Michał Dukowicz, trener dąbrowskiego MKS-u. – Długo się nie zastanawiałem. Widziałem go kilka razy w czasie spotkań sparingowych, które rozgrywaliśmy z drużyną AZS AGH Kraków oraz w meczach pierwszej ligi – dodaje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Iwan Wasyl (@iwanekkk)

Przypomnijmy, że MKS Dąbrowa Górnicza cały czas buduje kadrę na nowy sezon. Trener Michał Dukowicz na chwilę obecną ma do dyspozycji Jakuba Kobla, Marka Piechowicza, Filipa Puta, Darrella Harrisa, a także Konrada Dawdo i Iwana Wasyla.

To jednak nie koniec zmian. W najbliższych dniach klub ma ogłosić nazwiska koszykarzy zagranicznych, którzy dołączą do kadry na nowe rozgrywki.