Tramwaje Śląskie rozpoczęły realizację kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach metropolii. Od soboty trwają prace remontowe torowiska na Pogoni.

W sobotę, 12 maja rozpoczęły się prace remontowe przy ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu, na odcinku od ul. Przechodniej do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Dodatkowo, w ramach przebudowy przewidziano wymianę rozjazdów i przebudowę istniejącego przystanku. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 1 700 metrów.

W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie jest krakowska firma TOR-KRAK, która ma zrealizować zadanie do marca 2019 roku.

Prace mają być prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajów. Aby zachować płynność ruchu tramwajowego, konieczne jest wprowadzenie drobnych zmian w rozkładzie. Zmiany te dotyczą pasażerów linii nr 26 i 27.

– Linia nr 27 będzie kierowana do Milowic i w związku z tym trasa linii nr 26 zostanie skrócona do Dworca PKP w Sosnowcu – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

W najbliższym czasie tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością. Natomiast, tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla. Dodatkowo, zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii nr 24. Przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.

Zadanie pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 mln zł netto.