Będzińscy policjanci zabezpieczyli blisko 1500 działek amfetaminy w piwnicy 24-letniej mieszkanki miasta. Młodej kobiecie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z będzińskiej komendy zwalczający na co dzień przestępczość narkotykową uzyskali informację o 24-letniej mieszkańce miasta, która może posiadać przy sobie narkotyki. Poszukując kobiety kryminalni napotkali ją w pobliżu miejsca zamieszkania w centrum miasta.

Będzinianka wraz z dwoma swoimi znajomymi próbowała w nietypowy sposób dostać się do wnętrza użytkowanej przez siebie piwnicy. Zamiast skorzystać z drzwi wejściowych do pomieszczenia, 24-latka zamierzała wejść przez otwór wsypowy na zewnątrz budynku. To wzbudziło czujność policjantów.

W trakcie przeszukania piwnicy policjanci znaleźli pojemnik, w którym znajdował się plastikowy worek z charakterystycznym białym proszkiem. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można przygotować prawie 1500 dilerskich działek narkotyku.

Kobieta przyznała się już do posiadania zakazanej substancji. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.