Według sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe. Z badania wynika także, że to właśnie na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało najwięcej młodych ludzi.

Z danych zebranych w badaniu exit poll wynika, że na PiS w wyborach zagłosowało najwięcej młodych wyborców – w wieku od 18 do 29 lat. I tak partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 23,3 procent poparcia młodych osób. Z kolei Koalicja Obywatelska 18,6 procent, a PSL 17,6 procent głosów.

Natomiast na Kukiz’15 zagłosowało 13,6 procent osób w wieku 18-29 lat, Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 9,1 procent poparcia. Na SLD Lewica Razem i Wolność w Samorządzie zagłosowało po 3,3 procent młodych wyborców, Ruch Narodowy zdobył 2,8 procent, Partia Razem 2,5 procent, Partia Zieloni 1,6 procent, inna partia 4,2 procent.

Warto dodać, że PiS wygrał z większą przewagą wśród osób w wieku 60 lat i więcej. 41,2 procent, głosujących w tej grupie wiekowej głos oddało właśnie na listy tej partii. Koalicja Obywatelska zdobyła 26,4 procent głosujących w tej samej grupie wiekowej.
Wśród ogółu głosujących PiS zdobył 32,3 procent głosów.