6 grudnia, jak co roku, na najmłodszych mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego czekało mnóstwo zabaw i atrakcji w ramach mikołajkowych wydarzeń. Na nudę nie można było narzekać.

Mikołajki to magiczny czas radości, upominków i dobrej zabawy, głównie dla najmłodszych. Nie inaczej było podczas miejskich mikołajek obchodzonych w miastach Zagłębia Dąbrowskiego. Dla dzieciaków czekało mnóstwo atrakcji, zabaw, gier i upominków.

W Sosnowcu przygotowano manufakturę świętego Mikołaja, wspieraną przez Marysię Jeleniewską, która zawładnęła Tik Tok’iem, miejsce do tworzenia świątecznych przedmiotów, elfy i śnieżynki, śnieżne zabawy i wiele, wiele więcej. Dzieciaki mogły szaleć na łyżwach i uczyć się jazdy na snoboardzie, a następnie wziąć udział w uroczystym zapaleniu ozdób na miejskiej choince.

W Czeladzi otwarto wioskę, a wyjątkowemu gościowi z Laponii towarzyszyły bajkowe postaci, takie jak Królewna Śnieżka, zła macocha – Królowa oraz krasnoludki. Park Kościuszki, w którym odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem, wypełnił się śmiechem i radością dzieci.

Również będziński park Syberka zamienił się w pełną radości i miłości krainę świętego Mikołaja. Podczas zabawy, która odbyła się przy dźwiękach nastrojowej muzyki świątecznej, zostały zorganizowane m.in. warsztaty tworzenia maskotek, świąteczna pracownia bombek czy piernikolandia.

Dąbrowskie mikołajki podzielono na dwa dni, podczas których można było spotkać świętego Mikołaja oraz jego dzielnych pomocników. Drugiego dnia dzieciaki przeniosły się do świata bajek za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej.

Nie zapomniano także o małych pacjentach z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii – Szpital im. S. Starkiewicza, do których przybyli pomocnicy z miłymi upominkami. A to wciąż nie koniec atrakcji, jakie dla nich przygotowano.

8 grudnia sympatyczny brodaty święty odwiedzi halę „Centrum”. Tam, po raz trzynasty, odbędzie się charytatywna akcja „Graj i pomagaj”. Mikołajkowo – świąteczną atmosferę będzie można poczuć w godz.16-19. W programie sporo atrakcji, m.in. pokaz magii i iluzji, light show, kiermasz świąteczny, warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, a także gry i zabawy dla najmłodszych i całych rodzin.