W najbliższych dniach najmłodsi z Dąbrowy Górniczej będą mogli przenieść się do bajkowej krainy św. Mikołaja. Z myślą o nich przygotowano, nie jeden, a dwa dni pełne zabaw i atrakcji.

Tegoroczne mikołajki będą niezwykłe, bo dwudniowe – 6 grudnia niezapomniane wrażenia będę czekać na dzieci w Pałacu Kultury Zagłębia (sali konferencyjnej), a 7 grudnia odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

– Spędźmy ten czas razem w rodzinnej atmosferze pełnej baśni i bajek – zachęcają organizatorzy. – Kto choć raz był w dąbrowskim pałacu na spotkaniu z brzuchatym panem w czerwonym kubraku ten wie, że tego dnia w PKZ panuje magiczna atmosfera. Mikołaj zasiada w wielkim fotelu w Sali Konferencyjnej i wręcza prezenty dzieciom, które przychodzą do niego grupami. Jest chwila, by zamienić z Mikołajem parę słów i zrobić sobie z nim zdjęcie. Towarzyszą mu elfy, które pomagają wręczać prezenty i odnaleźć się dzieciom i rodzicom w murach pałacu – dodają.

Pierwszego dnia, w sali konferencyjnej w pięknej scenerii, będzie można spotkać poczciwego staruszka, który wręczy prezenty grzecznym dzieciom. Mikołaja będzie można spotkać od 15:00 do 19:00. Drugiego dnia dzieciaki przeniosą się do świata bajek za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, współorganizowanego z fundacją Czas Dzieci. A to nie koniec atrakcji!

8 grudnia sympatyczny brodaty święty odwiedzi halę „Centrum”. Tam, po raz trzynasty, odbędzie się charytatywna akcja „Graj i pomagaj”. Mikołajkowo – świąteczną atmosferę będzie można poczuć w godz.16-19. W programie sporo atrakcji, m.in. pokaz magii i iluzji, light show, kiermasz świąteczny, warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, a także gry i zabawy dla najmłodszych i całych rodzin.