Ulubione święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji włodarze zagłębiowskich miast przygotowali dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Dobra zabawa gwarantowana!

BĘDZIN

W sobotę, 7 grudnia park Syberka w Będzinie zamieni się w bajkową krainę świętego Mikołaja, która stanie otworem przed najmłodszymi mieszkańcami miasta.

Sobota, w parku na Dolnej Syberce, upłynie pod znakiem będzińskich mikołajek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00. – Wielka Kraina Świętego Mikołaja stanie otworem dla wszystkich poszukiwaczy zimowych przygód. Zaskoczy, zauroczy, pozwoli bawić w najlepsze – zachęcają organizatorzy.

Podczas zabawy, która odbędzie się przy dźwiękach nastrojowej muzyki świątecznej, zostaną zorganizowane m.in. piernikolandia, dmuchaniec – piernikowa chatka, świąteczna pracownia bombek czy warsztaty tworzenia maskotek. O dobrą zabawę zadbają charyzmatyczni animatorzy, nie zabraknie również gier i zabaw oraz świątecznego kiermaszu. Ponadto, na każde dziecko czekać będzie słodka niespodzianka!

Prezenty - fot. Pixabay
Prezenty – fot. Pixabay

CZELADŹ

Święty Mikołaj, w dniu swoich imienin, zatrzyma się w specjalnie przygotowanej na tę okazję wiosce, która stanie w czeladzkim parku Kościuszki. Najbardziej oczekiwanemu gościowi towarzyszyć będą bajkowe postaci, takie jak Królewna Śnieżka, zła macocha – Królowa oraz krasnoludki.

Bajkowe postaci postarają się, aby park Kościuszki wypełnił się śmiechem i radością dzieci. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. animacje i warsztaty. Rodzice i opiekunowie również będą mogli włączyć się do wspólnej zabawy, biorąc udział w konkursach rodzinnych.

DĄBROWA GÓRNICZA

Tegoroczne mikołajki będą niezwykłe, bo dwudniowe – 6 grudnia niezapomniane wrażenia będę czekać na dzieci w Pałacu Kultury Zagłębia (sali konferencyjnej), a 7 grudnia odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Pierwszego dnia, w sali konferencyjnej w pięknej scenerii, będzie można spotkać poczciwego staruszka, który wręczy prezenty grzecznym dzieciom. Drugiego dnia dzieciaki przeniosą się do świata bajek za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, współorganizowanego z fundacją Czas Dzieci. A to nie koniec atrakcji!

8 grudnia sympatyczny brodaty święty odwiedzi halę „Centrum”. Tam, po raz trzynasty, odbędzie się charytatywna akcja „Graj i pomagaj”. Mikołajkowo – świąteczną atmosferę będzie można poczuć w godz.16-19. W programie sporo atrakcji, m.in. pokaz magii i iluzji, light show, kiermasz świąteczny, warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, a także gry i zabawy dla najmłodszych i całych rodzin.

Święty Mikołaj - fot. Pixabay
Święty Mikołaj – fot. Pixabay

SOSNOWIEC

W piątek, 6 grudnia św. Mikołaj ponownie odwiedzi najmłodszych z Sosnowca, gdzie uruchomi swoją manufakturę. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale. Nie inaczej będzie tym razem.

Animacje, ozdoby świąteczne, lodowisko, snowtubing, słodkości, wielkie klocki, listy do Mikołaja i występy na żywo – tak w skrócie prezentuje się niezwykła edycja Manufaktury Świętego Mikołaja, która odbędzie się 6 grudnia.

Biuro Obsługi Interesantów stanie się pocztą świętego Mikołaja, a na piętrach Urzędu Miejskiego zamiast urzędników, pojawią się elfy, które będą miały dla każdego mnóstwo atrakcji: od rękodzieła, przez malowanie buziek, bombki, dekorowanie pierników, gry, koło fortuny z nagrodami, stajnię świętego Mikołaja i wiele innych.

Atrakcji będzie mnóstwo na wszystkich piętrach budynku. Ponadto, na parkingu przed sosnowieckim magistratem pojawi się karuzela i snowtubing. Oddane do użytku zostanie także lodowisko, a dla młodych adeptów jazdy „na desce” będzie snowboardowe przedszkole. W tym roku nie zabraknie sceny z niezwykłymi występami oraz pokazu świateł. Będzie nawet śnieg!

Kulminacją tegorocznej edycji będzie uroczyste zapalenie ozdób na miejskiej choince, które rozbłysną o godz. 17:00. Wyjątkowym pomocnikiem św. Mikołaja będzie Marysia Jeleniewska, 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok’iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób.

Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do godz. 20:00.