Sosnowiec zaczyna stroić się na święta. Ruszył montaż elementów świetlnych, które rozjaśnią miasto już w grudniu. Będzie sporo nowości, ale pojawią się też dobrze znane ozdoby.

Jak co roku, zagłębiowskie święta rozpoczynają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w wielu punktach miast pojawiają się świetlne ozdoby, które ozdabiają place, skwery oraz ulice. Nie inaczej będzie w tym roku.

Przygotowania rozpoczął już Sosnowiec, gdzie tradycyjnie po święcie niepodległości, rozpoczął się montaż ozdób świątecznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto wynajęło elementy dekoracyjne – na ten i na następny sezon, wraz z montażem i serwisem.

– W tym roku pojawi się sporo nowości. Autobus, który stał na Patelni, zostanie zastąpiony przez ciuchcię. Myślę, że będzie to ogromna frajda nie tylko dla najmłodszych mieszkańców – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowa będzie także choinka, która stanie u zbiegu alei Zwycięstwa i 3 Maja. Imitacja świerku będzie miała ponad 16 metrów wysokości. Na niej rozbłyśnie prawie 26 tysięcy lampek LED. Do tego fotopunkt, bramy ze śnieżynkami, balon z gondolą i mnóstwo dekoracji ulicznych.

– Będziemy się starali, aby ozdoby pojawiły się w różnych częściach miasta, ale nie da się ukryć, że centrum będzie najbardziej kolorowe. Niespodzianką będzie też ozdoba na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy górce Środulskiej. Nie zabraknie na niej charakterystycznych serduszek – dodaje prezydent.

Montaż ozdób już się rozpoczął, a wszystkie mają świecić w Mikołajki. Przetarg wygrała firma IPB z Zabrza. Koszt wynajęcia wraz z montażem i serwisem to 1,2 mln złotych za dwa sezony.