Zagłębiowskie miasta po kilku trudnych miesiącach, związanych z pandemicznymi obostrzeniami, szykują się na święta. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców. Już w ten weekend na najmłodszych czeka wiele niespodzianek.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji zagłębiowscy włodarze przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców. Na ulicach powoli zaczynają pojawiać się dekoracje świąteczne, które zdobić będą miasta aż do przyszłego roku. Na mieszkańców czekają dobrze znane świetlne figurki, pojawią się także nowości. Część z nich rozbłyśnie w Mikołajki. To jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowano tego dnia.

BĘDZIN

Najmłodsi z Będzina będą mogli spotkać św. Mikołaja 5 grudnia, od godz. 12:00 do 14:00, na bulwarach nad Czarną Przemszą. Tego dnia zaplanowano niezapomniane spotkanie ze św. Mikołajem, bieg dziecięcy, animacje prowadzone przez “ciocię Asię” oraz upominki dla każdego. Wszystko po to, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

CZELADŹ

W Czeladzi już od 4 grudnia będzie czekać moc atrakcji. W sobotę, w Kopalni Kultury odbędzie się Mikołajkowy Poranek Teatralny „Królowa Śniegu”, w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów z Teatru Blaszany Bębenek. Po spektaklu do dzieci przyjdzie Św. Mikołaj. Początek spektaklu o godz. 11.00.

W niedzielę św. Mikołaja, od godz. 15:00 do godz. 19:00, będzie można spotkać w parku Kościuszki. Na gości czekać będzie pięknie oświetlona i przystrojona wioska. To jednak nie wszystko. W programie m.in. zabawy, animacje i konkursy, świąteczne warsztaty artystyczne, a także stoiska z bożonarodzeniowymi dekoracjami, rękodziełami, książkami i miodami.

Najmłodsi będą mogli spotkać Mikołaja w parku Kościuszki również 6 grudnia. Tego dnia przygotowano animacje z Elfikami, w tym: występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy świąteczne, świąteczną foto ramkę, brokatowe tatuaże, modelowanie balonów, świąteczne malowanie twarzy, piniatę wypełnioną słodyczami oraz dyplom dla każdego dziecka.

Ponadto na uczestników czekać będą: wizyta świętego Mikołaja, mikołajkowy pociąg ulicami Czeladzi, darmowy żurek, rozdawanie czapeczek mikołajkowych, świąteczne rękodzieła do kupienia oraz inne pyszne atrakcje.

Święty Mikołaj - fot. Pixabay
Święty Mikołaj – fot. Pixabay

DĄBROWA GÓRNICZA

Jak co roku, w tym szczególnym okresie, dąbrowskie instytucje przygotowały atrakcje i to nie tylko dla najmłodszych. 6 grudnia o godz. 16:00 w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędą się – inne niż zwykle – Mikołajki. Dla dzieci oraz ich rodziców/opiekunów PKZ wyświetli seans „Mikołaj w każdym z nas 2”, poprzedzony rozdaniem prezentów oraz spotkaniem ze świętym Mikołajem.

Na spotkanie z Mikołajem mogą także liczyć dzieciaki, które odwiedzą pałacowe kluby, świetlice środowiskowe i PKZ Dom Kultury Ząbkowice, gdzie oprócz wręczenia prezentów przez brodacza w czerwonym kubraku odbędą się przygotowane spektakle, pokazy ognia czy projekcje świątecznych filmików koła kabaretowego.

Równie ciekawie zapowiada się w Bibliotece Głównej i filii nr 8 (Strzemieszyce Wielkie). Przed spotkaniem na bibliotecznych scenach wystąpią z programami animacyjnymi: Teatr Gry i Ludzie z „Gorączką Mikołajową” oraz O! Teatr z „Wyjątkowym prezentem”.

A to wciąż nie koniec przygotowanych atrakcji. Dobrej zabawy i spotkań z Mikołajem nie zabraknie także w Nemo, Akademii WSB, Centrum Handlowym Pogoria czy nad zalewem w Łośniu. Jest w czym wybierać!

SOSNOWIEC

Już po raz kolejny św. Mikołaj uruchomi swoją manufakturę w Sosnowcu. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale. Nie inaczej będzie tym razem. A to wszystko w niedziele, 5 grudnia.

Wszystkie atrakcje odbywać się będą na parkingu przed Urzędem Miejskim. Wśród przygotowanych atrakcji będzie m.in. mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci, górka snowtubingu, karuzele, chatka św. Mikołaja, w której będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie, ciuchcia św. Mikołaja, fotobudka, a także pokazy rzeźbienia w lodzie, pokazy cyrkowe, konkursy, gry i zabawy.

Tradycyjnie już, jak podczas poprzednich edycji, dzieciaki będą mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. Ponadto zaplanowano warsztaty plastyczne, pracownię eco ozdób choinkowych. Nie zabraknie choinek 3D, a jedną z atrakcji będą świąteczne ogrody w szkle.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 17:00.