Rafał Adamczyk już w pierwszej turze został wybrany na burmistrza Sławkowa. Poznaliśmy też skład nowej Rady Miejskiej w Sławkowie.

Mieszkańcy Sławkowa po raz kolejny zaufali Rafałowi Adamczykowi i już w pierwszej turze wybrali go na burmistrza Sławkowa. Na obecnego włodarza zagłosowało 1882 osoby, co dało 55,26 proc. To lepszy wynik, niż cztery lata temu. W 2014 roku wybory na burmistrza również rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Rafał Adamczyk uzyskał wówczas poparcie 52,7 proc. (1754 głosów).

Drugi był Janusz Flasza (KWW Janusza Flaszy), który uzyskał poparcie na poziomie 40,14 proc (1367 głosów), a trzecia była Ewa Niewiara (Prawo i Sprawiedliwość) – 4,61 proc. (157 głosów).

Wyniki na burmistrza Sławkowa - fot. Arch TZ
Wyniki na burmistrza Sławkowa – fot. Arch TZ

– Wyniki wyborów świadczą w zdecydowany sposób o pozytywnej ocenie mieszkańców Sławkowa mojej czteroletniej pracy dla naszego miasta. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy po raz drugi mi zaufali. To wielki zaszczyt i zobowiązanie. Ruszamy do pracy i realizacji kolejnych pomysłów służących miastu. Pracujemy dla wszystkich mieszkańców, bez względu na to, na kogo oddali swoje głosy w niedzielnych wyborach. Sławków bowiem to nasza wielka, wspólna sprawa – podkreśla burmistrz Rafał Adamczyk.

Zdecydowana większość w radzie

Poznaliśmy też skład nowej Rady Miejskie w Sławkowie. Zasiądzie w niej 12 radnych KWW Rafała Adamczyka „Ludzie z pasją” i 3 radnych KWW Janusza Flaszy.

Wyniki na burmistrza Sławkowa - fot. Arch TZ
Wyniki na burmistrza Sławkowa – fot. Arch TZ

Radni KWW Rafała Adamczyka „Ludzie z pasją”: Katarzyna Adamczyk-Drożyńska, Barbara Herej, Łukasz Hofler, Paweł Lekki, Grzegorz Maciążek, Michał Malinowski, Katarzyna Przybyła, Paweł Przybyła, Agnieszka Szewczyk, Mariola Tomczyk, Ewa Toporska, Zbigniew Zych.

Radni KWW Janusza Flaszy: Małgorzata Cembrzyńska, Marian Jędrusik, Ilona Labisko.