Mieszkańcy Milowic doczekają się sygnalizacji świetlnej dla pieszych na osiedlu Betony. Ma to zwiększyć ich bezpieczeństwo w poruszaniu się przez ulicę Baczyńskiego.

Sygnalizacja świetlna ma zostać zamontowana na przejściu dla pieszych, z którego mieszkańcy osiedla Betony w Sosnowcu korzystają, by dojść do przystanku tramwajowego.

– Od wielu lat mieszkańcy Milowic mieli problem z tym przejściem. Wiele osób skarżyło się na duży ruch w tym miejscu, a otwarcie Biedronki, Netto i centrum logistycznego jeszcze mocniej się do tego przyczyniły – opisuje radny Wojciech Nitwinko, który również interpelował w tej sprawie.

Jak dodaje radny Nitwinko mieszkańcom bardzo trudno było przekonać władze miasta o potrzebie zamontowania wspomnianej sygnalizacji.

– Zarówno prezydent Kazimierz Górski, jak i prezydent Arkadiusz Chęciński nie byli do końca przekonani, jednak cieszę się, że w końcu udało się przekonać i mieszkańcy Betonów doczekają się tej inwestycji – dodaje sosnowiecki radny.

Kiedy dokładnie powstanie, długo wyczekiwana przez mieszkańców, sygnalizacja świetlna?

– W tym roku przygotowana zostanie dokumentacja. Projekt ten zrodził się z wniosków, które napływy do nas od mieszkańców Milowic i części radnych – przekazał Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Jeśli zostaną wolne środki, być może uda się także wyremontować perony przystankowe na przystanku tramwajowym „Milowice Podjazdowa”.