Z sosnowieckiej dzielnicy Milowice zniknęła słynna giełda elektroniczna. Miasto nie przedłużyło kupcom dzierżawy.

Przez lata działająca w sosnowieckiej dzielnicy Milowice giełda elektroniczna cieszyła się sporym zainteresowaniem. Bywalcy tego miejsca mogli kupić części do urządzeń elektronicznych i elektrycznych. W latach dziewięćdziesiątych wymienia się tu również kasetami wideo.

Pod koniec stycznia odbyła się ostatnia giełda w Sosnowcu. Powód? Miasto nie przedłużyło umowy dzierżawy osobom reprezentującym giełdę. – Dzierżawca podpisał z nami umowę na rok. W umowie zapisano, że teren ten ma przejść estetyzację, zgodnie z zapisami plastyka miejskiego. Wielokrotnie przypominaliśmy o tym dzierżawcy, ale nic z tym nie zrobiono. Umowa wygasła i nie została przedłużona – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Jak tłumaczy Rafał Łysy, miastu chodziło m.in. o ujednolicenie elewacji pawilonów, wykonanie nawierzchni i małej architektury. – Nasze zastrzeżenia były znane dzierżawcy od października 2017 roku. Niestety nic od tamtej pory nie zostało zrobione – dodaje.

Teren po byłej już giełdzie to dość atrakcyjne miejsce. Czy miasto ma pomysł, jak je zagospodarować? – Na razie nie ma jeszcze decyzji, co się stanie z tym terenem. Mamy trzy możliwości. Możemy go wydzierżawić, sprzedać lub przekazać jednostce miejskiej – przekazał rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Tymczasem część sprzedawców przeniosła się na targ do Mysłowic przy ulicy Sosnowieckiej 4 (z tyłu giełdy samochodowej). Targ ze sprzętem elektronicznym będzie odbywał się w Mysłowicach w każdą sobotę, w godzinach od 6.00 do 13.00.