Przez kilka tygodni część mieszkańców Sosnowca skarżyła się na jakość wody w mieście. Sosnowieckie Wodociągi postanowiły to sprawdzić. Jakie są wyniki?

Od kilku tygodni pojawiają się sygnały, że jakość wody w mieście znacznie się pogorszyła. W trosce o mieszkańców Sosnowieckie Wodociągi zdecydowały o częstszym wykonywaniu badań wody.

– Wspólnie z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów w ostatnich dniach wykonano dodatkowe badania wody trafiającej do mieszkańców Pogoni, Centrum, Starego Sosnowca, Dębowej Góry, Modrzejowa i Zagórza – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Sosnowieckie Wodociągi dla rozwiania wszelkich wątpliwości, od 15 kwietnia, w każdy dzień roboczy pobierają do badania próbki wody w różnych rejonach Sosnowca. Próbki są badane przez certyfikowane laboratorium.

– Tylko w kwietniu firma pobrała do badania próbki w 9 punktach miasta, wedle wytycznych sanepidu, i przekazała je do sprawdzenia przez akredytowane laboratorium zdecydowano o zleceniu dodatkowych badań. Warto podkreślić, że dotychczas wykonane badania potwierdzają, że jakość wody jest dobra – dodaje rzecznik sosnowieckiego magistratu.