Były prezydent Chorzowa, Marek Kopel pokieruje transportem w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Taką decyzję podjął zarząd G-ZM.

Marek Kopel zostanie dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego. Były prezydent Chorzowa był jedynym kandydatem na to stanowisko. – Liczę, że z naszymi pomysłami o doświadczeniem Marka Kopla poprawimy transport na terenie naszej metropolii – powiedział Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu G-ZM.

Powołany pod koniec ubiegłego roku Zarząd Transportu Metropolitalnego formalnie zacznie działać za kilka dni. Ma on zastąpić dotychczasowych organizatorów transportu na terenie metropolii (KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry) i zarządzać organizacją transportu na terenie 41 gmin Śląska i Zagłębia. W tym roku będzie jednak funkcjonował równolegle do nich.

Marek Kopel w latach 1991-2010 był prezydentem Chorzowa. Obecnie jest członkiem zarządu w KZK GOP, który przestanie istnieć w 2019 roku. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Marek Kopel był wymieniany jako jeden z kandydatów na szefa metropolii. Ostatecznie wycofał się z tego wyścigu.

CZYTAJ TAKŻE:

Bezpłatna komunikacja dla uczniów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Skomentuj przez Facebook

17 KOMENTARZE

 1. Marek Kopel, Marek Kopel, czy to czasami nie ten pan zlikwidował linię tramwajową numer 12 relacji Chorzów-Siemianowice Śląskie?

  • Tak to ten sam.

   Ale trudno szukać wśród obecnej nomenklatury osoby, która nie miałaby likwidacji czegoś w zanadrzu.
   Albo takie podłe czasy, albo czas tą nomenklaturę na śmietnik historii wyrzucić.

 2. Konurbacja (z łac. con, „z, razem” i urbs, „miasto”) – typ aglomeracji policentrycznej złożonej z kilku miast położonych blisko siebie, z których żadne nie dominuje. Miasta te pełnią rozmaite funkcje, dzięki czemu się uzupełniają. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej łączącej poszczególne miasta.

 3. metropolia – duże miasto, które stanowi centrum gospodarcze i kulturalne większego obszaru (zobacz też: obszar metropolitalny)

 4. …..skoro p. Mariusz pisze o sporcie to chyba był na feriach bo grało Zagłębie na Zimowym i nic o tym nie wspomniał……chciałbym porozmawiać z autorem ale FB milczy jak się zagada.

 5. Zawsze mogło być gorzej, mógł zostać np. Frankiewicz (to ten, co całkowicie zlikwidował tramwaje w Gliwicach, mimo, że wagony zawsze były pełne pasażerów). Kopel zlikwidował dwunastkę, też bardzo przydatną linię tramwajową, mieszkańcy podziękowali mu za to w wyborach. Troszkę szkoda, bo coś się ostatnio mówiło o reaktywacji dwunastki z przedłużeniem jej przez centrum Siemianowic aż do Czeladzi. Kto jeździ przez zakorkowane Siemianowice i tamtejszą DK94, ten wie, że taki tramwaj bardzo by się przydał. Ale chyba tradycyjnie nic z tego nie będzie, zaś powiedzenie, że w naszej aglomeracji / konurbacji / metropolii / Gów… Związku Miast (itp…) ostatnią nową linię tramwajową oddano za czasów E. Gierka będzie nadal żywe i prawdziwe… Szkoda :-(.

 6. znów polityk…pytanie jakie zasługi dla Chorzowa ma Pan Kopel oprócz 1 inwestycji polegającej na wybrukowaniu ul. Wolności? NIC , rządził 19 lat i to jest czas żeby zająć się własnym interesem a nie miastem…KZK GOP potrzebuje menagera z zewnątrz a nie kolejnego polityka z tej sitwy…ten wybór to porażka. Komunikacja miejska dalej bedzie staczac na dno bo zarząd jako jeden z pierwszych przetargów pewnie ogłosi ustawione postępowanie na samochody służbowe….

 7. Proponuję podnieść ceny biletów, jedno miasto 7 zł, 2 miasta 11 zł, 3 i więcej 15 zł. Wtedy na pewno będzie coraz więcej klientów. Autobusy wożą powietrze bo ceny biletów są wyższe niż w Europie Zachodniej. Wystarczy spojrzeć ile ludzi jeździ jak uczniowie nie chodzą do szkoły, oprócz kilku emerytów bo jeżdżą za darmo, nie ma nikogo. Taniej wychodzi przemieszczać się samochodem

 8. Czy wiadomo jest coś czy umowa na elektryki miedzy ministerstwem a gzm dojdzie do skutku ? Lub czy tramwaje śląskie dostaną dotację na wagony i modernizacje infrastruktury tramwajowej

 9. Czyli nowy zarząd transportu (czy jak tam się to będzie zwało) nadal będzie kontynuował tradycję z KZK GOP odnośnie przechowalni byłych prezydentów miast, których ludzie już nie chcieli widzieć w swoim urzędzie? Już widzę tę „rewolucję” komunikacyjną, nowe linie tramwajowe i kolejowe, tłumy ludzi walących drzwiami i oknami do pojazdów zbiorkomu oraz puste uliczki bez aut :-)))).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here