Nowym piłkarzem Zagłębia został Michał Masłowski. Były reprezentant Polski podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Michał Masłowski pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Warto dodać, że 31-letnim pomocnikiem mocno interesowała się również Odra Opole.

Michał Masłowski to postać doskonale znana w polskiej ekstraklasie. W barwach Zawiszy Bydgoszcz, Legii Warszawa i Piasta Gliwice rozegrał łącznie 87 spotkań ligowych i strzelił 11 bramek. Wychowanek Strzelinianki Strzelin występował także w Lechii Dzierżoniów. W ostatnim okresie Masłowski grał w Chorwacji w HNK Gorica. Jesienią pozostawał bez klubu.

Rzeczywiście, ostatnie trzy lata spędziłem w Chorwacji, a teraz jestem w Sosnowcu, z czego bardzo się cieszę – przyznaje Michał Masłowski.

Masłowski zaliczył także trzy występy w reprezentacji Polski. Pomocnik zadebiutował z Norwegią, gdy zanotował nawet asystę. Później zagrał jeszcze w spotkaniach z Mołdawią i Szkocją.

Michał Masłowski piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki

Wszechstronny zawodnik

Nowy piłkarz sosnowieckiego klubu opowiada, że wiedzę o Zagłębiu czerpał od ojca. – Zagłębie to klub o bogatej tradycji. Pochodzę z Dolnego Śląska i tata wpajał mi wiedzę o polskich klubach, o Sosnowcu. Stąd moja znajomość Zagłębia – mówi.

Nowy nabytek Zagłębia obiecuje walkę. – Ostatnie kilka miesięcy leczyłem się. Jestem już do treningu, ale potrzebuję wprowadzenia. Niebawem czekają mnie treningi na full. Co mogę obiecać kibicom Zagłębia? Na pewno nieustępliwość, wszechstronność, bo mogę grać na różnych pozycjach, zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Mogę też obiecać dużo walki, moim atutem jest na pewno obycie boiskowe – podkreśla.

Kto przychodzi, kto odchodzi?

Zagłębie w przerwie zimowej sprowadziło już pięciu nowych zawodników – Michała Masłowskiego, Szymona Sobczaka z Jagiellonii Białystok, Macieja Ambrosiewicza z Wisły Płock, Słowaka Patrika Misaka z Bruk-Bet Termalici Nieciecza i bramkarza Szymona Frankowskiego z GKS-u Katowice.

W klubie ze Stadionu Ludowego nie zobaczymy już Michała Kiecę (Bytovia Bytów), Kamila Antonika (Apklan Resovia), Patryka Mularczyka (Wigry Suwałki), a także Olafa Nowaka (Chojniczanka Chojnice) i Markasa Benetę (Sūduva Marijampolė) oraz Mateusza Grudzińskiego, któremu skrócono wypożyczenie z Legii Warszawa.