W celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem podjęto decyzję o zawieszeniu do odwołania działalności targowiska miejskiego w Będzinie oraz Dąbrowie Górniczej.

Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania działalności targowiska przy ul. Poniatowskiego. Decyzja wynika ze stanu zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony w całym kraju. To ważna wskazówka również dla władz samorządowych, jak postępować, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. W tym celu należy m.in. minimalizować sytuacje, w których może dojść do zakażenia.

Kierując się troską o zdrowie i życie mieszkańców, funkcjonowanie targowiska zostało zawieszone do odwołania. – W obecnej sytuacji tak dużego zagrożenia epidemią, targowisko na Redenie nie zapewnia warunków higienicznych, gwarantujących bezpieczeństwo sprzedających i kupujących. Zgromadzenie dużej liczby osób powoduje wysokie i realne ryzyko kontaktu z zainfekowanymi i rozprzestrzenienia się koronawirusa – informuje Marcin Bazylak.

Również w Będzinie, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, Targowisko Miejskie w Będzinie przy ulicy Gzichowskiej zostało zamknięte do odwołania.