W poniedziałek, 16 marca, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Zawierciu. Łącznie w zawierciańskiej lecznicy przebywa sześć osób zarażonych koronawirusem.

W poniedziałek, po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sześciu nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

Jak poinformowano na oficjalnym profilu ministerstwa wszyscy pacjenci są w stanie stabilnym. W stanie stabilnym jest też młody mężczyzna, który hospitalizowany jest na oddziale zakaźnym w szpitalu w Zawierciu.

– Już teraz wiemy, iż dwie osoby, z którymi miał kontakt, trafiły z objawami do szpitala i czekają na wyniki pobranych próbek – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

W województwie śląskim na tą chwilę mamy 18 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie, w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu przebywa sześciu pacjentów zarażonych koronawirusem.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 156 osób chorych na COVID-19 (18 w województwie śląskim), w tym 3 zgony [stan na 16 marca, na godz. 16.20].