W związku z panującą pandemią koronawirusa lokale gastronomiczne mogą przygotowywać dla klientów jedynie dania na wynos. Aby wspomóc te działania, urzędy miejskie publikują na swoich stronach internetowych listę lokali, w których można zamówić jedzenie.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Od soboty, 14 marca, zamknięte są galerie handlowe, restauracje oraz puby. Zamówienia składać można jedynie na wynos lub z dowozem, ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu.

– Ostatnie dni to bardzo trudny czas dla restauratorów, którzy nie mogą w tej chwili normalnie pracować i zarabiać na utrzymanie, dlatego urzędnicy stworzyli listę restauracji i kawiarni, które oferują dowóz posiłków. Lista jest stale aktualizowana i dostępna na stronie miasta. To dobre rozwiązanie również dla mieszkańców, którzy pod jednym adresem mają do dyspozycji spory wybór – mówią przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Sosnowieckie lokale z jedzeniem na wynos

Warto podkreślić, że lokale wydające jedzenie wprowadziły dodatkowe środki ostrożności, takie jak: regularna dezynfekcja wnętrz, ale też płyny dezynfekujące przy wejściu dla klientów, którzy odbierają jedzenie.

Listę lokali oferujących jedzenie z dowozem stworzył także Urząd Miejski w Zawierciu.

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji strony są na bieżąco aktualizowane.