Mateusz Możdżeń to kolejny piłkarz, który wzmocnił Zagłębie Sosnowiec w zimowym okienku transferowym. Pomocnik podpisał z sosnowieckim klubem kontrakt na 1,5 roku.

27-letni Mateusz Możdżeń pochodzi z Warszawy, ale kojarzony jest przede wszystkim z Lechem Poznań, gdzie spędził blisko 7 lat. Z Kolejorzem zdobył w 2010 roku mistrzostwo Polski. Ponadto występował m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Lechii Gdańsk, a ostatnio w Koronie Kielce, gdzie grał od sezonu 2016/17. Jesienią ubiegłego roku zaliczył 14 gier w Lotto Ekstraklasie i zdobył jednego gola.

– Przede wszystkim chcę pomóc Zagłębiu utrzymać się w ekstraklasie. W Sosnowcu będę miał szansę na regularną grę, a w Kielcach takiej szansy wiosną bym nie miał. W Koronie nie uzgodniłem bowiem nowego kontraktu, natomiast w Zagłębiu od razu dowiedziałem się, że jestem tu potrzebny. Zagłębie podało mi rękę, za co jestem bardzo wdzięczny – mówi oficjalnej stronie sosnowieckiego klubu Mateusz Możdżeń.

Dodajmy, że nowy pomocnik sosnowiczan miał także ofertę z Górnika Zabrze, jednak postawił na Zagłębie. Możdżeniem interesowały się ponadto kluby zagraniczne, m.in. Dinamo Bukareszt i Dundee FC.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Valdas Ivanauskas nie zostawi Zagłębia Sosnowiec

Mateusz Możdzeń to czwarty zawodnik, który dołączył do beniaminka Lotto Ekstraklasy w zimowym okienku transferowym. Wcześniej kontrakty z sosnowieckim klubem podpisali: Lukas Gressak, Martin Toth, Giorgi Gabedeva i Olaf Nowak. Z zespołem trenuje także Dawid Ryndak i Tomasz Nawotka, a na dniach umowę podpisze 24-letni Grek Georgios Mygas.

W ostatnich dniach działacze Zagłębia rozwiązali kontrakty z Cristovao, Adamem Banasiakiem i Dejanem Vokiciem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Robert Tomczyk nowym dyrektorem sportowym Zagłębia Sosnowiec