W czwartek, 27 czerwca w Sosnowcu odbędzie się kolejne z cyklu spotkanie dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

W lipcu mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli zgłaszać propozycje projektów do realizacji w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa śląskiego. Do rozdysponowania będzie 10 mln złotych.

Zanim to nastąpi odbędzie się kampania informacyjna, która ma zachęcić do zgłaszania projektów i głosowania na projekty do realizacji w 2020 roku. Spotkania potrwają do 19 lipca.

Jedno z nich odbędzie się już 27 czerwca, o godz. 17:00 w sosnowieckim magistracie. Wezmą w nim udział eksperci i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy przybliżą założenia programu, przedstawią wzory dokumentów i zaprezentują przykładowe zadania.

I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła 10 czerwca. Sami mieszkańcy będą mogli składać propozycje zadań w dniach 1-26 lipca. Głosowanie odbędzie się 12-30 listopada 2019 roku, a do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.