Trwa głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy województwa śląskiego mają do dyspozycji aż 10 milionów złotych.

Mieszkańcy województwa śląskiego, do 19 września, mogą oddać głos w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem środki podzielone są na dwie pule: EKO (5 mln zł) oraz REGIO (5 mln zł). Na liście zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się 120 zadań.

Wśród projektów znalazły się m.in. instalacja energooszczędnego oświetlenia LED na obszarze parkingu i ogrodu na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, zakup sprzętu do karetek RPR, zwiększenie dostępności świadczeń medycznych dla dzieci i młodzieży poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego w sosnowieckim Centrum Pediatrii, rewitalizacja zabytkowego budynku portierni na terenie Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu w celu utworzenia Laboratorium Snu czy zakup karetki transportowej dla pacjentów szpitala nr 5 w Sosnowcu.

– 1,2 miliona złotych – tyle pieniędzy może trafić do Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary. Te środki są szpitalowi bardzo potrzebne i pozwolą na realizację ważnej inwestycji oraz dokonanie zakupu niezbędnego sprzętu. By szpital otrzymał takie wsparcie potrzebna jest Wasza drobna pomoc. Wystarczy zagłosować w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim woj. śląskiego. Liczę, że wspólnie pomożemy najważniejszej placówce medycznej w Zagłębiu – mówi Wojciech Nitwinko, sosnowiecki radny.

Ponadto mieszkańcy województwa śląskiego mogą głosować na międzypokoleniowy wolontariat, doposażenie dziecięcego zespołu tanecznego Sarmatki cheerleraders, wyznaczenie ścieżek edukacyjnych w rejonie obszaru Natura 2000, Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych w Rogoźniku czy Eco Art w Porębie.

Nie brakuje także sportowych programów, a wśród nich „Życie na sportowo”, „Volleyland – Śląskie/Od BAJTLA do OLDBOJA”, „Aktywni, zdrowi, bezpieczni”.

Jak głosować?

Głosowanie trwa do 19 września, a może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec województwa śląskiego. Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie internetowej.

Aby zagłosować należy powstępować według czterech prostych kroków:

  1. Wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy – kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony – wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga – punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO,
  2. Uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki). Dane te posłużą do weryfikacji poprawności głosowania. Na wskazany numer telefonu przesłany zostanie kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu do głosowania,
  3. Potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ,
  4. Zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ.