Od kilku sezonów był czołowym zawodnikiem pierwszoligowych parkietów, a teraz wzmocni dąbrowską drużynę. Filip Małgorzaciak został nowym koszykarzem MKS-u.

Filip Małgorzaciak jest rzucającym, który mierzy 192 centymetry. W minionym sezonie reprezentował barwy Rawlplugu Sokół Łańcut i ma za sobą bardzo udany sezon. Został królem strzelców Suzuki 1 Ligi Mężczyzn, wybrano go do najlepszej piątki sezonu, a dodatkowo zdobył z drużyną z Łańcuta brązowy medal.

Filip Małgorzaciak wzmacnia MKS Dąbrowa Górnicza

W minionych rozgrywkach Filip Małgorzaciak notował średnio na mecz 19,1 punktów (50,5 proc. celnych rzutów z gry, 42,9 proc. celnych rzutów zza łuku), 3,9 zbiórek i 2,8 asysty. Oprócz średnich statystyk warto też zwrócić uwagę na niektóre mecze. 16 stycznia w meczu przeciwko Pogoni Prudnik zdobył aż 42 punkty, co jest najlepszym wynikiem na pierwszoligowych parkietach od 9 grudnia 2009 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS Dąbrowa Górnicza (@mks_dg)

Nowy zawodnik MKS-u swoją karierę rozpoczął w Treflu Sopot. Następnie reprezentował Astorie Bydgoszcz (w barwach tej drużyny zadebiutował w 1 Lidze), Miasto Szkła Krosno (w sezonie 2016/2017 zadebiutował w PLK), GKS Tychy, Rawlplug Sokół Łańcut, STK Czarnych Słupsk, a przed sezonem 2020/2021 powrócił do Łańcuta.

MKS buduje zespół na nowy sezon

Co przekonało Filipa Małgorzaciaka do podpisania kontraktu z MKS-em? – Dla mnie jako zawodnika podpisanie kontraktu z MKS-em jest krokiem do przodu i szansą sprawdzenia się na wyższym poziomie niż 1 Liga. O moim wyborze zadecydowała osoba trenera oraz to, że MKS ostatnimi laty bardzo dobrze radzi sobie w PLK – powiedział. – Póki co nie skupiam się na celach indywidualnych, najważniejsza jest drużyna – dodał zawodnik.

Filip Małgorzaciak jest piątym zawodnikiem, który będzie reprezentował MKS w sezonie 2021/2022. Wcześniej kontrakt podpisali Michał Nowakowski, Milivoje Mijović, Mikołaj Ratajczak oraz Jakub Motylewski. Drużynę poprowadzi Jacek Winnicki, a asystentem będzie Michał Dukowicz.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jacek Winnicki ponownie poprowadzi MKS Dąbrowa Górnicza