MKS Dąbrowa Górnicza kompletuje następne elementy składu na sezon 2021/2022. Po przedłużeniu umowy z Michałem Nowakowskim klub pochwalił się pierwszym kontraktem zawodnika zagranicznego. W ekipie z dębowego miasta zostaje Milivoje Mijović.

Drugim zawodnikiem, który podpisał kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza na sezon 2021/2022 jest Milivoje Mijović. Serbski silny skrzydłowy do zagłębiowskiej drużyny dołączył w trakcie poprzednich rozgrywek. W barwach dąbrowskiej drużyny rozegrał 19 meczów. Notował w nich średnio 9 punktów (44,9 proc. celnych rzutów z gry), 4,6 zbiórek oraz 9,8 punktów statystyki EVAL.

Milivoje Mijović jasno określa, co chce osiągnąć w nadchodzących rozgrywkach – Moim celem jest pomóc zespołowi w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników niż w poprzednim sezonie. Mamy niedokończone sprawy – powiedział zawodnik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS Dąbrowa Górnicza (@mks_dg)

Milivoje Mijović zostaje w MKS-ie

Dla Milivoje Mijovicia będzie to trzeci sezon w Polsce. Zanim trafił do Dąbrowy Górniczej reprezentował barwy GTK Gliwice. Przed występami na parkietach Energa Basket Ligi grał kolejno w BKK Radnicki Belgrad (Serbia), Rogaska Crystal (Słowenia), Kozuv Gevgelija (Macedonia), CSM Targu Jiu (Rumunia), BK Levicki Patrioti Levice (Słowacja) oraz w BC Levski Lukoil (Bułgaria), gdzie występował też w europejskich pucharach. Jego największymi osiągnięciami drużynowymi są mistrzostwo Słowacji oraz wicemistrzostwo Bułgarii.

Milivoje Mijović jest drugim zawodnikiem w składzie Jacka Winnickiego na sezon 2020/21. Wcześniej kontrakt podpisał Michał Nowakowski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jacek Winnicki ponownie poprowadzi MKS Dąbrowa Górnicza