Dobiegają końca prace związane z remontem rynku w Jeleniu w ramach programu „Miasto Siedmiu Rynków”. Obok odnowionej zabytkowej studni stanął odlany z brązu… jeleń.

Mieszkańcy Jelenia mają nowego sąsiada. Został nim odlany z brązu jeleń. Rzeźba stanęła obok strefy wypoczynkowej i odnowionej studni.

– Bardzo fajny przykład zagospodarowania terenu. Często przyjeżdżam tutaj z córką do rodziców i już teraz wiem, jakie będzie ulubione miejsce niedzielnych spacerów z całą rodziną. Dobrze, że takie miejsca w Jaworznie powstają – powiedziała nam pani Magdalena z Sosnowca.

Projekt przebudowy historycznego miejsca w Jeleniu przygotowano w oparciu o przeprowadzone wcześniej rozmowy i konsultacje z mieszkańcami. Inwestycja została wykonana w ramach programu „Miasto Siedmiu Rynków”.

Odnowiony rynek w Jeleniu – fot. UM Jaworzno

To jednak nie koniec prac w tej części miasta. W przyszłym roku przebudowane zostanie także główne skrzyżowanie ulic Sulińskiego, Celników i Jeleń Rynek.

– Inwestycje realizowane w Jeleniu w ramach projektu „Miasto Siedmiu Rynków” zostały podzielone z uwagi na plany remontowe innych jednostek. W tym roku modernizowana jest tzw. część rekreacyjna, czyli środek samego rynku, natomiast prace związane z przebudową dróg będą wykonane w przyszłym roku, po wymianie sieci kanalizacyjnej realizowanej przez MPWiK – wyjaśniają jaworzniccy urzędnicy.

„Miasto Siedmiu Rynków” zakłada rewitalizację centralnych przestrzeni publicznych w poszczególnych dzielnicach Jaworzna. W pierwszym etapie przedsięwzięcia inwestycja objęła Byczynę i Jeleń.

Do projektu zaproszeni zostali również mieszkańcy, którzy mają duży wpływ na wygląd nowych miejsc w swoich dzielnicach.

– Jednym z kluczowych założeń na najbliższe lata jest aktywne włączenie mieszkańców w proces rozwoju naszych dzielnic. Stąd też konsultacje społeczne w postaci specjalnych warsztatów – mówił przed kilkoma miesiącami Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W kolejnych latach nowe rynki pojawią się w Długoszynie, Ciężkowicach, Dąbrowie Narodowej i Borach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here