Prezes Zagłębia Sosnowiec w czwartek, 7 października podczas konferencji prasowej zapowiedział spotkanie wszystkich pionów w klubie w celu zbudowania odpowiedniej strategii na najbliższe lata.

Łukasz Girek od 28 sierpnia jest prezesem pierwszoligowca. Pierwszy miesiąc jego pracy przypadł na duże zmiany w klubie. Pracę stracili między innymi Kazimierz Moskal, do niedawna trener Zagłębia oraz Robert Tomczyk, dyrektor sportowy. Co ciekawe ten drugi w ostatnich dniach został skautem Udinese w Europie Wschodniej.

Jak podkreślał prezes Zagłębia podczas czwartkowej konferencji prasowej są już pewne efekty pracy, jednak klub musi konsekwentnie i z pełną determinacją podążać w odpowiednim kierunku. Sporo w kontekście funkcjonowania klubu i tworzenia strategii wydarzy się pod koniec października i na początku listopada.

– Mamy jeszcze kilka wakatów, nasz zespół jest w trakcie budowy. Pod koniec października spotkam się osobiście z każdym z działów. Na nich omówimy wszystkie plany krótkoterminowe i cele długoterminowe. Na początku listopada zorganizujemy spotkanie wszystkich działów, gdzie każdy z nich przedstawi swoją strategię działania. Mam nadzieję, że pojawią się na nim władze spółki, pan prezydent, wiceprezydent, rada nadzorcza. Dzisiaj wszyscy idziemy w dobrym kierunku, jednak jeszcze długa droga przed nami, aby osiągnąć to, co sobie założymy – powiedział prezes Zagłębia Sosnowiec.

Girek przedstawił także cele, jakie chce osiągnąć. Sosnowiczanie mają być motorem napędowym dla piłki nożnej w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Chce także, by klub osiągał lepsze wyniki i przyciągał do niego nowych sponsorów.

– Chcemy budować profesjonalny klub, osiągać jak najlepsze wyniki, aby nowy obiekt, czy też ten stary był jak najbardziej wypełniony, aby w regionie było jak największe zainteresowanie Zagłębiem Sosnowiec, by zachęcić do współpracy z nami sponsorów. Chcemy budować społeczność zagłębiowską, budować akademię, dbać o rozwój futbolu w całym regionie. To są nasze cele – dodaje Girek.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Długo oczekiwane zwycięstwo ligowe Zagłębia