Jadwiga Baczyńska, radna sejmiku województwa śląskiego, porównała koronawirusa do logo Sosnowca. To nie spodobało się prezydentowi miasta oraz mieszkańcom.

Jadwiga Baczyńska, radna PiS sejmiku województwa śląskiego, na swoim profilu społecznościowym opublikowała grafikę, która porównuje logo Sosnowca do koronowirusa.

To nie spodobało się prezydentowi Sosnowca. – Co wy, drodzy sosnowiczanie, na takie „śmieszki” radnej sejmiku wojewódzkiego, wybranej głosami mieszkańców Sosnowca? Pani ma ubaw. Dla mnie niesmak – napisał Arkadiusz Chęciński.

Niewybredny żart nie spodobał się także mieszkańcom Sosnowca, którzy nie kryją swojego rozżalenia w komentarzach. – Żenujące, niestosowne i nie na miejscu – stwierdzili sosnowiczanie.

Logo Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Logo Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

Pochodząca z Sosnowca radna pod komentarzem prezydenta przekonuje, że granica dobrego smaku została przekroczona podczas wakacyjnej kampanii promocyjnej z wykorzystaniem paszportów. Na dalsze słowa krytyki ze strony mieszkańców radna odpowiedziała „A piszcie sobie”.

Post został już usunięty, co jeszcze bardziej rozzłościło sosnowiczan, którzy uważają, że radna powinna przemyśleć i przeprosić za swoje zachowanie.