Tak, jak zapowiadano, od piątku przed Urzędem Miasta w Sosnowcu można ślizgać się na lodowisku.

Lodowisko przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu otwarto 8 grudnia podczas Manufaktury św. Mikołaja. – Po raz trzeci udostępniamy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed urzędem. Mam nadzieję, że warunki pozwolą i wszyscy chętni będą mogli korzystać z lodu przez całą zimę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Lodowisko jest czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. W godz. 9.00-15.00 wstęp na lodowisku będzie wynosił 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę.

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m jest oświetlona oraz odgrodzona bandą. Do dyspozycji mieszkańców jest szatnia oraz wypożyczalnia łyżew (4 zł za parę). – Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekają specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba o lodowisko.

Jak przekazują urzędnicy, jeśli warunki pogodowe pozwolą to od 16 grudnia – podobnie jak w poprzednich latach – czynne będzie również lodowisko przy Placu Papieskim.