Czarni Sosnowiec nie ustają w ogłaszaniu kolejnych wzmocnień przed nowym sezonem. Klub poinformował o podpisaniu kontraktu z byłą piłkarką Medyka Konin Lilyaną Kostovą. Zostaje też Anna Szymańska.

Kilka dni temu sosnowiecki klub poinformował o pozyskaniu kolejnej zawodniczki. To reprezentantka Bułgarii Lilyana Kostova. 32-letnia ofensywna pomocniczka jest wychowanką Super Sport Sofia. W swojej karierze reprezentowała m.in. Chimki, Nadezhda Noginsk, Apollon Limassol, Famagosta, Sportika Blagoevgrad, Medyk Konin, Hellas Verona, Fiorentina. W ostatnim sezonie Bułgarka grała w Diósgyőri VTK, z którym zajęła miejsce na podium węgierskiej ekstraklasy.

Działaczom sosnowieckiego klubu udało się też zatrzymać Annę Szymańską. 31-latka uważana jest za jedną z najlepszych bramkarek w lidze.

Jak dotąd zagłębiowski pozyskał cztery nowe zawodniczki (Lilyanę Kostovą, Gabrielę Kuczyńską, Klaudię Olejniczak i Alicję Materek). Wcześniej przedłużono kontrakty z Dżesiką Jaszek, Wiktorią Kuciewicz, Andreą Horvathovą, Dorotą Hałatek, Martyną Wiankowską, Patricią Fischerovą, Martyną Małysą, Julią Wycisk i Anną Szymańską.

Plan sparingów Czarnych Sosnowiec:

12 lipca (niedziela): Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Czarni Sosnowiec (Janków Przygoński, godz. 13.00)
18 lipca (sobota): Czarni Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała (Sosnowiec, godz. 10.30)
22 lipca (środa): Olympique Lyon – Czarni Sosnowiec (Opalenica, godzina do ustalenia)
25 lipca (sobota): Śląsk Wrocław – Czarni Sosnowiec (Wrocław, godz. 14.00)
1 sierpnia (sobota): Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź (Sosnowiec, godzina do ustalenia)

Inauguracja sezonu 2020/2021 Ekstraligi kobiet zaplanowana została na drugi weekend sierpnia (8/9).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sebastian Stemplewski pozostaje trenerem Czarnych Sosnowiec