Piękna słoneczna pogoda i sprzyjająca letnia aura sprawiły, że na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu ponownie stanęły letnie ogródki gastronomiczne.

Sosnowieccy urzędnicy ponownie przychylili się do prośby właścicieli lokali gastronomicznych i udostępnili im kilkadziesiąt metrów pasa drogowego na dzierżawę ogródków gastronomicznych. Staną one na odcinku od skrzyżowania ul. Małachowskiego z Kościelną do ING Banku Śląskiego.

Pomimo, że sosnowieccy restauratorzy mogli rozkładać swoje krzesła, ławy i parasole już w poniedziałek, 24 kwietnia, udało się to uczynić dopiero teraz. Niestety z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne właściciele lokali przy ul. Małachowskiego nie skorzystali z tej możliwości.

Restauracje i kawiarnie mają być jednym ze sposobów na przyciągnięcie ludzi do centrum miasta. Ulica Małachowskiego przez wielu uznawana jest za jedną z nielicznych rozrywkowych ulic w mieście.

W tym sezonie, szczególną uwagę zwraca ogródek klubu VHS, który wyróżnia się na tle pozostałych ogródków ciekawą aranżacją i solidnymi stołami i ławami, przy których mieszkańcy mogą napić się czeskiego piwa.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, w ogródkach letnich będzie można się zrelaksować, zwłaszcza w letnich promieniach słońca, posłuchać muzyki oraz coś zjeść i napić się. I podobnie, jak w zeszłym roku jednym się podobają, inni nie zostawiają na nich suchej nitki.

Bezpieczeństwo i komfort bywalców pobliskich lokali ma zapewnić wprowadzony na weekend (od piątku do niedzieli, w godz. 18-4) zakaz ruchu samochodów po ulicy Małachowskiego. Nie obowiązuje on mieszkańców i zaopatrzenia, dojazdu do garaży i parkingu podziemnego, rowerów oraz pojazdów służb miejskich.