W środę, 24 stycznia ruszył kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy 3 Maja w Sosnowcu. Dla wielu kierowców oznacza to komunikacyjny chaos.

Rozpoczął się ostatni etap prac związanych z remontem jezdni przy ulicy 3 Maja. W środę, pracownicy przenieśli ruch w centrum miasta ma drugą nitkę jezdni (po stronie Placu Stulecia tzw. Patelni. – Chodzi o odcinek od „plastrów miodu” do budynku dawnego szpitala nr 2 – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Nowa organizacja ruchu szybko dała się we znaki kierowcom, którzy narzekają na złą organizację i brak dostatecznego oznakowania. – Już krótka wymiana zdań z innymi mieszkańcami pozwala bez kłopotu znaleźć kierowców, którzy mają zastrzeżenia do sposobu prowadzenia prac drogowych – powiedział nam Marcin, mieszkaniec Sosnowca.

Podobnego zdania jest wielu innych użytkowników dróg, którzy swoje frustracje wylewają na portalach społecznościowych. Uważają oni, że wczorajsze (25.01) zderzenie tramwaju z samochodem osobowym jest wynikiem chaosu wprowadzonego przy okazji remontu głównej ulicy miasta.

Wielu kierowców podkreśla jednak, że w trakcie remontów należy zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na oznakowanie. – Jazda na pamięć nie popłaca – piszą kierowcy.

Remont 3 Maja – fot. AR
Remont 3 Maja – fot. AR

Warta 24 mln złotych przebudowa ulicy 3 Maja ma zakończyć się wiosną 2018 roku. Po raz kolejny, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

Osoby korzystające z komunikacji publicznej muszą wiedzieć, ż e trasy przejazdów linii autobusów nie ulegną zmianie. Stanowisko przystanku autobusowego „Sosnowiec Dworzec PKP” w kierunku Katowic będzie obsługiwane na peronie przystanku tramwajowego. Z uwagi na trwające w dalszym ciągu prace budowlane w zatoce autobusowej (w kierunku Pogoni i Zagórza) obsługa obu stanowisk będzie się odbywała na wysokości posesji nr 19. Dodatkowo, przywrócona została obsługa przystanku „Sosnowiec Aleja Zwycięstwa”.