W środę, 24 stycznia rusza kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy 3 Maja. To nie jedyna zmiana, jaka czeka na kierowców.

Firma Eurovia, której pracownicy zajmują się przebudową ulicy 3 Maja w Sosnowcu, planuje przeniesienie ruchu w centrum miasta ma drugą nitkę jezdni (po stronie Placu Stulecia tzw. Patelni. – Chodzi o odcinek od „plastrów miodu” do budynku dawnego szpitala nr 2 – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Będzie to ostatni etap prac związanych z remontem jezdni. Warta 24 mln złotych przebudowa ulicy 3 Maja ma zakończyć się wiosną 2018 roku.

To jednak nie jedyna zmiana, jaka czeka na kierowców. Ze względu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Piłsudskiego został zamknięty przejazd z ul. Piłsudskiego w ul. Kresową.

Modernizacja torowisk w Sosnowcu - fot. MC
Modernizacja torowisk w Sosnowcu – fot. MC

Kierowcy jadący od strony centrum Sosnowca będą musieli korzystać z objazdu przez wiadukt nad drogą ekspresową 86. Z kolei osoby wyjeżdzające samochodami z ul. Kresowej i kierujące się w stronę Milowic będą korzystały z objazdu przez rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego, Grabowej i Kierocińskiej.

Skrzyżowanie będzie wyłączone z użytkowania przez kilka miesięcy. Jest to związane z modernizacją torowiska na Starym Sosnowcu.