Piękna słoneczna pogoda i sprzyjająca letnia aura sprawiły, że na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu ponownie stanęły letnie ogródki gastronomiczne, które od kilku lat dzielą mieszkańców.

Sosnowieccy urzędnicy ponownie przychylili się do prośby właścicieli lokali gastronomicznych i udostępnili im kilkadziesiąt metrów pasa drogowego na dzierżawę ogródków gastronomicznych. Staną one na odcinku od skrzyżowania ul. Małachowskiego z Kościelną do ING Banku Śląskiego.

Restauracje i kawiarnie mają być jednym ze sposobów na przyciągnięcie ludzi do centrum miasta. Ulica Małachowskiego przez wielu uznawana jest za jedną z nielicznych rozrywkowych ulic w mieście. To tutaj mieści się większość lokali, w których można spędzić wolny czas.

Letnie ogródki po raz pierwszy pojawiły się wzdłuż ulicy Małachowskiego na początku czerwca 2016 roku. Nie wszystkim jednak ten pomysł się spodobał. Najwięcej słów krytyki pochodzi od mieszkańców ulicy Małachowskiego, który narzekają na brak miejsc parkingowych oraz hałas i brud, jaki pozostawiają bywalcy lokali.

Wiele osób krytykuje także miejsce, w którym ustawione są ogródki. – Myślę, że nikomu nie sprawia przyjemności jedzenie czy picie tuż obok pędzącego samochodu czy tramwaju. Dziwię się, że jeszcze nikomu nic się nie stało – podkreśla mieszkanka miasta.

Podobnie, jak w ubiegłym roku zostanie wprowadzony zakaz ruchu samochodów na ulicy Małachowskiego obowiązujący w weekendy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort bywalców pobliskich lokali.