Wraz z nadejściem letniej pogody, przy jednej z głównych ulic miasta stanęły letnie ogródki, które od kilku lat dzielą mieszkańców.

W maju na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu ponownie staną letnie ogródki. Mają one przyciągnąć mieszkańców do centrum i ożywić tę część miasta.

Sosnowieccy urzędnicy ponownie przychylili się do prośby właścicieli lokali gastronomicznych i udostępnili im kilkadziesiąt metrów pasa drogowego na dzierżawę ogródków. Staną one na odcinku od skrzyżowania ul. Małachowskiego z Kościelną do ING Banku Śląskiego.

Restauracje i kawiarnie mają być jednym ze sposobów na przyciągnięcie ludzi do centrum miasta. Ulica Małachowskiego przez wielu uznawana jest za jedną z nielicznych rozrywkowych ulic w mieście. To tutaj mieści się większość lokali, w których można spędzić wolny czas.

Powrót letnich ogródków nie cieszy wszystkich mieszkańców, którzy od momentu ich powstania skarżą się na brak miejsc parkingowych i hałas. – Czy ktoś pomyślała o nas, mieszkańcach tej ulicy? Mamy małe dzieci, obowiązki. Wracamy z pracy, chcąc odpocząć w domu, a nie wysłuchiwać krzyków – mówi Marcin, mieszkaniec ulicy Małachowskiego.

Podobnie, jak w ubiegłym roku zostanie wprowadzony zakaz ruchu samochodów na ulicy Małachowskiego obowiązujący w weekendy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort bywalców pobliskich lokali. Dodatkowo, wydanie zgody na ustawienie ogródków letnich skutkuje zmniejszeniem ilości miejsc parkingowych wzdłuż ulicy.