W maju na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu ponownie staną letnie ogródki. Mają one przyciągnąć mieszkańców do centrum i ożywić tę część miasta.

Sosnowieccy urzędnicy ponownie przychylili się do prośby właścicieli lokali gastronomicznych i udostępnili im kilkadziesiąt metrów pasa drogowego na dzierżawę ogródków. Staną one na odcinku od skrzyżowania ul. Małachowskiego z Kościelną do ING Banku Śląskiego.

Letnie ogródki po raz pierwszy pojawiły się wzdłuż ulicy Małachowskiego na początku czerwca ubiegłego roku. W tym roku zaczną funkcjonować najprawdopodobniej już na początku maja. – W związku ze zbliżającą się majówką, restauratorzy będą chcieli wystawić swoje ogródki już w przyszły piątek – powiedział nam Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. – Bliższe informacje na ten temat będą znane w przyszłym tygodniu – dodał.

Obecnie trwa wyznaczanie miejsc dla ogródków letnich. Restauratorzy będą mogli zacząć rozkładać swoje krzesła, ławy i parasole już w poniedziałek, 24 kwietnia.

Restauracje i kawiarnie mają być jednym ze sposobów na przyciągnięcie ludzi do centrum miasta. Ulica Małachowskiego przez wielu uznawana jest za jedną z nielicznych rozrywkowych ulic w mieście. To tutaj mieści się większość lokali, w których można spędzić wolny czas.

Mniej miejsc parkingowych

Pomimo, że ogródki letnie cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców, takie rozwiązanie nie przypadło do gustu wszystkim mieszkańcom, którzy narzekali na hałas i brak miejsc parkingowych.

Podobnie, jak w ubiegłym roku zostanie wprowadzony zakaz ruchu samochodów na ulicy Małachowskiego obowiązujący w weekendy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort bywalców pobliskich lokali. Dodatkowo, wydanie zgody na ustawienie ogródków letnich skutkuje zmniejszeniem ilości miejsc parkingowych wzdłuż ulicy.